Aktualnie znajdujesz się: Strona główna / Artykuły / Jakie zasłony do sypialni

Jakie zasłony do sypialni

Dodano: 2012-12-11 00:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 4,00 (wszystkich głosów: 3)

Bardzo ważnym elementem tworzącym nastrój i klimat w pomieszczeniach są zasłony i firany. Ten jakże subtelny szczegół zasługuje na szczególną uwagę i poświęcenie mu kilku zdań w tymże artykule, gdyż ma on ogromny wpływ na walory estetyczne całego pomieszczenia. Podejmując decyzje musimy wziąć pod uwagę jakie jeszcze inne, poza dekoracyjną, funkcje będą spełniać. Czy mają naszą sypialnię wyciemniać czy może wręcz przeciwnie – pozwolić jak największej ilości światła wniknąć do środka.

Większość z nas pragnie, aby po zasłonięciu okien w sypialni zapanował półmrok. W tym celu, wybierając materiał na zasłony pamiętajmy, aby nie był on za cienki. Jeśli mamy do dyspozycji tylko niezbyt gruby materiał dobrym pomysłem będzie wykonanie zasłon dwuwarstwowych. Możemy wtedy pofantazjować trochę z kolorami tzn. od strony pokoju wybrać materiał jaśniejszy, od strony okna ciemniejszy a w środek wszyć np. flagelinę. Mają one jeszcze jeden plus – można zamienić je stronami zyskując odmienne wnętrze. Najpopularniejszymi materiałami wykorzystywanymi do szycia zasłon dekoracyjnych z grubszych materiałów do wyboru mamy: aksamit, tafta, żakard, ,natomiast jeżeli chodzi o cienkie tkaniny dekoracyjne mogą to być m.in :  tiul, szyfon, woal i perkal. Możemy również trochę zaszaleć mieszając ze sobą np. taftę z woalem, pamiętając jednocześnie aby utrzymać jednakową tonację kolorystyczną.


Pamiętajmy jednak, że sam materiał na zasłony jest tylko częścią sukcesu dekorowania naszej sypialni. Bardzo ważne jest aby nie zwisały one nudno do ziemi, ich upięcie więc również ma ogromne znaczenie. Warto też zwrócić uwagę na technikę nazywaną przeszyciem tunelowym. Jeżeli mamy zasłonę  dwukrotnie szerszą od długości karnisza, będziemy mogli ją dowolnie rozciągać lub marszczyć.

Troczki to finezyjna odmiana szelek. Doszywane są do firan i delikatnych tkanin, na których możemy wiązać kokardki. To propozycja idealna do wnętrz o charakterze romantycznym.

Kategorie
Podziel się!
Oceń artykuł
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd