Jak urządzić małą sypialnię?

Dodano: 2012-11-09 00:00:00
Wyświetleń: 0
Średnia ocena: 4,00 (wszystkich głosów: 3)

Sypialnia to miejsce wypoczynku i relaksu. Niestety większość z nas dysponuje małymi pomieszczeniami , w których urządzamy nasze eldorado. Aby optycznie powiększyć naszą sypialnię warto zastosować kilka trików, które sprawią, iż pomieszczenie wyda się większe.

W małych pomieszczeniach, w tym sypialniach warto używać jasnych kolorów. Nie jesteśmy skazani na biel, możemy wybierać spośród pasteli. Dobrym pomysłem jest pomalowanie każdej ze ścian w innym kolorze z tej samej palety kolorystycznej bądź też pomalowanie jednej ze ścian w pasy co optycznie powiększy nam pomieszczenie.

Kolejnym ważnym elementem jest dobór mebli. Łóżko powinno być duże i wygodne jednak lekkie, skromne i jasne, nie przytłaczające swoim wyglądem. Łóżka bogato zdobione w ciemniej kolorystyce przytłoczą sypialnię i wydawać się będzie ona mniejsza niż w rzeczywistości. Starajmy się nie „zagracać” naszej sypialni. Duże łóżko z małym stolikiem nocnym to wystarczające meble zwłaszcza w małej sypialni.

Zadbajmy również o właściwe oświetlenie. Dobrze jest jeśli do sypialni dociera również światło naturalne. Punktowe, delikatne, sztuczne oświetlenie stworzy nam miły nastrój pozwalający dobrze wypocząć.

Dopełnieniem niech będzie pejzaż lub zdjęcia bliskich osób na ścianach. Nie zapomnijmy również o tym aby podłoga była jasna, co dopełni nam całości.

Warto także zadbać o ciekawy i wprawiający nas w dobry nastrój budzik. To on bowiem wzywa nas do codziennych obowiązków każdego ranka, więc dobrze by było aby swoim wyglądem, sygnałem rannej pobudki już dobrze nas nastrajał na cały dzień.

Kategorie
Podziel się!
Oceń artykuł
InspiroCMS © 2010. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Zgłoś błąd